Закон та самооборона в Україні: які види зброї можна використовувати і ЩО робити не можна

Шкода, що завдається, повинна бути меншою від того, яка потенційно може загрожувати. Для запобігання протиправному насильницькому вторгненню в житло або інше приміщення. Медична довідка від лікувального закладу за формою № 127/о про відсутність протипоказань, що перешкоджають придбанню зброї. Це мають бути високотехнологічні підприємства з участю світових брендів, мають бути певні пільги та гарантії з боку держави. Тоді галузь буде інвестиційно привабливою для вітчизняного та іноземного бізнесу”, – підкреслює Учайкін. В Україні небагато виробників зброї, її переважно випускають для державних силових структур. Деякі компанії виготовляють мисливську, спортивну і травматичну зброю.

яку зброю можна придбати без дозволу

Отже, спершу займемося термінологією та поняттям, що таке самозахист із погляду закону в Україні. Не спрямовуйте зброю туди, куди не збираєтеся стріляти. Зберегти моє ім’я, e-mail, та адресу сайту в цьому браузері для моїх подальших коментарів. У разі цитування обов’язкове пряме посилання на відповідні матеріали. Передрук матеріалів dev.ua можливий лише за письмової згоди редакції. Знайшли помилку в тексті – виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Наявність непогашеної чи незнятої судимості за тяжкий чи особливо тяжкий злочин.

За що можуть позбавити зброї?

Отриману зброю та боєприпаси до неї після завершення воєнного стану потрібно повернути в поліцію. “Дефіциту на ринку немає. Зброю завозять у тих же обсягах, що і до війни, хоча потреба значно зросла. Навіть ті люди, які раніше не задумувалися про придбання зброї, погоджуються, що зброя має бути”, – зазначає голова асоціації. Облік власників в обов’язковому порядку ведеться в Книзі обліку. А відомості про наявність такої зброї в українців заносяться в базу даних. На кожного, хто володіє вогнепальною мисливською, холодною, нагородною, пневматичною зброєю (крім відомчої зброї), заводиться особиста справа в поліції.

  • Для відправки коментаря вам необхідно авторизуватися.
  • У той же час після пострілу куля цієї зброї справить ефект пізніше – вона має високу проникаючу здатність, що може привести навіть до смерті людини.
  • Зберігати його можна лише за місцем проживання та в строго певних умовах, а будь-яке переміщення можливе лише у розрядженому вигляді та з дотриманням правил безпеки.
  • У країнах, де вогнестріл дозволено, він за популярністю витісняє будь-які інші види в плані ЕФЕКТИВНОСТІ ДЛЯ ЗАХИСТУ СЕБЕ, СВОЄЇ РОДИНИ І МАЙНА.
  • У будь-якого мисливця трапляються ситуації, в яких здавалося б найточніший постріл, може закінчитися промахом.
  • Найголовніше в експлуатації таких матеріалів це правильний догляд за ними.

“Для будь-якої зброї потрібні відповідні умови зберігання. Обов’язково має бути сейф, без цього не дадуть дозволу в дозвільній системі”. Недбалого зберігання вогнепальної зброї або бойових запасів, якщо це призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків (ст. 264 КК). Відшкодувати збитки в разі правомірного застосування зброї має особа, яка вчинила протиправні дії, що спричинили таке застосування, або на її спадкоємці. Власник зброї повинен попередити своїх родичів, що в разі її смерті зброю необхідно протягом п’ятиденного терміну здати до поліції на тимчасове зберігання для вирішення питання про успадкування майна. Вогнепальна зброя повинна зберігатися обов’язково в розрядженому стані за місцем постійного проживання власника в металевому сейфі, який повинен кріпитися до підлоги або стіни та замикатися внутрішнім замком. Ключі від сейфа повинні бути особисто у власника або в місці, яке виключає доступ до нього сторонніх людей, у тому числі й близьких родичів.

Найпопулярніша дозволена в Україні зброя для самооборони — безпороховики чи револьвери під патрон Флобера. Зовні вони мало чим відрізняються від стрілецьких, але завдати серйозної травми або вбити ними неможливо. Проте досить гучна бавовна під час пострілу флоберовиком допоможе злякати тварину чи зловмисника. Травматичний пістолет, не дивлячись навіть на законність його носіння та придбання для самооборони (правда далеко не для всіх) не виглядає ідеальним варіантом із сукупностю факторів та наслідків після його застосування.

Майже по всій Україні оголосили штормове попередження (карта)

Доброї години доби, а чи можна використовувати пневматичне зброю, яке потрапляє до 4.5 мм і до 100 м/с, у воєнну годину в Україні? І чи треба якось оформляти зброю, скажімо пропискою за місцем проживання, чи просто на людину. Носіння будь-якого пневматичного пістолета, що не відповідає хоча б одному з вищевказаних параметрів, не вимагає ні дозволів, ні будь-яких документів, будь-які правила можуть мати лише рекомендаційний характер. Головне не забувати, що якщо заподіяння шкоди належним вам пістолетом, відповідати доведеться вам.

Для відправки коментаря вам необхідно авторизуватися. Якщо хоч одна з характеристик не відповідає ліцензії на пневматику не потрібна. Якщо хоч одна з характеристик не відповідає ліцензія на пневматику не https://travel.sygic.com/fr/poi/chateau-de-svirj-poi:5079533 потрібна. Електрошокові пристрої та інше спецобладнання, що застосовується співробітниками МВС. Такий дозвіл залишається дійсним протягом 3 місяців. Копія договору страхування цивільної відповідальності.