Як правильно лікувати COVID-19: затверджений протокол чи індивідуальний підхід? Щотижневик АПТЕКА

Завдяки новаторській роботі провідної організації з дослідження та лікування раку в США, у науки з’явилася реальна історія, перевірена на практиці, яка наближає перемогу над ВІЛ та іншими важкими захворюваннями. Завдяки унікальній трансплантації стовбурових клітин крові вони потрапили в заголовки наукових видань і допомогли найстарішій людині перемогти рак крові, а потім домогтися ремісії від ВІЛ, пише Medical News. Які існують препарати для схуднення, як вони діють на організм, і які потенційні ризики несуть для здоров’я, журналісти інформаційного агентства ASPI news з’ясували у лікаря-ендокринолога, дієтолога Олени Давиденко. Терапевт-ендокринолог розповіла, як підібрати собі ефективний пробіотик, чи всім їх треба приймати, які й коли дадуть відчутний ефект для здоров’я.

ВООЗ у 2012 році наголосила, що не рекомендує використання будь яких форм Полину однорічного, включаючи чай, для лікування чи профілактики малярії. Тому у разі появи симптомів не потрібно займатися самолікуванням, а звернутися до сімейного лікаря. У квітні вже майже 2 мільйони людей у всьому світі хворіють на коронавірус, понад 120 тисяч осіб загинули, і ще 450 тисяч одужали. У грудні 2019 року в китайському місті Ухань зафіксували спалах коронавірусної інфекції SARS-CoV-2.

Втім, для призначення противірусних препаратів, зокрема фавіпіравіру, необхідно впевнитися у наявності коронавірусної інфекції, а для цього необхідно здати тест за власні кошти. До того ж зазвичай такі тести робляться із затримкою, і від появи симптомів до виявлення захворювання на коронавірус може минути декілька днів. Наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу. Проте після контакту з домашніми тваринами рекомендуємо мити руки водою з милом. Це захистить вас від ризику поширень низки бактерій, якими людина може заразитися від домашніх тварин.

Новини про лікування COVID-19

Рекомендовано використовувати у пацієнтів, у яких важкі симптоми тривають більше 7 днів, для попередження «цитокінового шторму». У вівторок, 20 лютого, відбулась зустріч з сімейними лікарями, медичними директорами закладів охорони здоров’я міста,… Варто пам’ятати про щоденне очищення і дезінфекцію поверхонь в найближчому оточенні хворого (наприклад, приліжкових тумбочок), а також ванної кімнати і туалету побутовим мийно-дезінфекційним засобом. Водночас лікар додав, у разі, якщо після перших 4-5 днів симптоматичного лікування стан не покращується, “треба зробити певний курс обстежень та попередити можливі ускладнення”. Як і всі вірусні респіраторні захворювання, COVID-19 лікується силами власного імунітету. «Щодо запобігання поширенню інфекції, то варто підкреслити, що наразі в Україні немає жорстких карантинних обмежень, а є своєрідна дискримінація за вакцинацією», — наголосила В.

Ужгородський національний університет є одним із класичних університетів України, акредитованих за IV (вищим) рівнем акредитації (сертифікат серії РД – IV № ). Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter. Пам’ятаймо, що батьки дітей з інвалідністю не потребують особливого ставлення чи специфічного спілкування. Про це у бліц-інтерв’ю ТСН.ua розповів лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський. Зберегти моє ім’я, e-mail, та адресу сайту в цьому браузері для моїх подальших коментарів. В інтерв’ю BBС News Україна Ляшко прогнозував, що Україна може отримати ліки однією з перших. Використання ліків дозволяє не допустити ускладнень у групах ризику.

Говорячи про протокол лікування при COVID-19 в Україні, то він відповідає європейським стандартам та до нього включені сучасні противірусні лікарські засоби, такі як фавіпіравір, який застосовується на ранніх стадіях захворювання. Слід зауважити, що в Україні високий рівень госпіталізацій та велика кількість тяжкохворих. І саме з цього і треба починати, щоб зрозуміти, чому так сталося. На думку спікера, це пов’язано з пізнім виявленням хвороби та загалом доступністю для населення медичної допомоги та діагностики. Наприклад, у Німеччині впроваджене безкоштовне тестування на COVID-19 для всіх громадян. В Україні ж громадяни повинні сплачувати за таке тестування чималі кошти з власної кишені.

Громадське здоров’я

Наявність захворювань, що асоціюються з тяжчим перебігом COVID-19, як-от діабет другого типу та ішемічної хвороби серця, не були передумовою для ушкодження органів. Тривалий COVID-19 недостатньо вивчений, але знань про нього стає дедалі більше. Розгляньмо те, що нам вже відомо — хто в групі ризику, наскільки часто він трапляється і які його прояви. Противірусний препарат, який зареєстрований у Японії з 2014 року, яким там лікують грип. В Японії застосовувався ще з початку пандемії та показав певну ефективність при легких формах захворювання. Наразі препарат схвалено до використання у Китаї та Індії. Даний препарат використовується для лікування паразитарних інфекцій (празитарні черви та Scabias).

Чоловік вилікувався від раку крові та поборов ВІЛ: нова розробка врятувала йому життя

В Європі ж існує чітка взаємодія між лікарем та пацієнтом. При цьому варто відзначити, що вакцина не убезпечує повністю, вакциновані особи можуть захворіти і також потрапляють до лікарень із коронавірусом, що пов’язано з мутацією вірусу та неможливістю антитіл боротися з ним. Також це може бути пов’язано із супутніми аутоімунними захворюваннями, відсутністю вироблення імунітету, нечутливістю до вакцини або її неефективністю та ін. В Україні змінили тривалість амбулаторного та стаціонарного лікування пацієнтів із COVID-19. Докладніше про причини та зміст відповідних змін розповів сьогодні під час брифінгу міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Про легкий перебіг можна говорити при невисокій гарячці до 38°C, нежиті, сухому кашлі без ознак дихальної недостатності, нормальному функціонуванні шлунково-кишкового тракту, стабільному психічному стані. Переводити на амбулаторне лікування також слід пацієнтів, які одужують та вже не потребують цілодобового нагляду. Напади кашлю можуть бути надокучливими, сильно вимотувати і навіть не давати заснути та відновитися. Якщо ви втомилися через постійні напади кашлю, спробуйте з’їсти дрібку цукру або прополоскати рот невеликою кількістю води з цукром. Наш мозок настільки любить солодкі смаки, що простий дотик цукру до ваших смакових рецепторів спричиняє вивільнення з’єднань, які заспокоюють і стабілізують настрій, і які називаються ендогенними опіоїдами. А ендогенні опіоїди мають дивовижний ефект заспокоювати кашльовий рефлекс так само ефективно, як і ліки, що відпускаються без рецепта і пригнічують кашель.

Міністерство охорони здоров’я запровадило Єдиний державний протокол лікування хворих на COVID-19, який базується на досвіді боротьби з цією недугою в інших країнах. Торік стільки всього сталося, що нам спершу знадобиться з’ясувати, які з наслідків викликав сам вірус, а які стали результатом соціального потрясіння, спричиненого пандемією. Але вже очевидно, що довгострокові симптоми після COVID-19 трапляються часто, а досліджувати причини і способи лікування довгострокової форми захворювання потрібно і через тривалий період після того, як спалах згасне. За його словами, лікувати COVID-19 потрібно спокійно, без паніки. «Дані останніх досліджень показують, що більшість випадків передачі коронавірусної хвороби відбувається за 1–2 дні до появи симптомів, а також у наступні 2–3 дні після їх появи. До того ж штам «Омікрон» має значно менший інкубаційний період у порівнянні з іншими варіантами вірусу», – зауважив міністр. «Особливістю першої цьогорічної хвилі COVID-19 є зростання кількості інфікованих і помірна кількість госпіталізацій з причини коронавірусної хвороби.

Слова терапевта Станіслава Кравчука підтверджують настанови МОЗ України та Експертної групи при Міністерстві охорони здоров’я щодо лікування ковіду. Передусім у них сказано про належну гідрацію та збалансоване харчування пацієнтів на лікарняному https://vsiknygy.net.ua/wp-content/pages/shanuvalnikam_aktivnogo_v_dpochinku_u_gorah_prisvyachu_tsya_gra_rock_climber_v_d_igrosoft.html вдома і в стаціонарі. Дві фармацевтичні компанії Pfizer та Merck розпочали реєстрацію та продаж препаратів, розроблених прицільно для лікування COVID-19. Вони ефективні в 90% та 30% відповідно, але, знову ж таки, не на пізніх етапах хвороби.

Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо лише для осіб, у яких були наявні симптоми COVID-19. Для безсимптомних хворих необхідно було засвідчення ПЛР-методом. Зокрема, рекомендовано скорочення мінімальної тривалості лікування безсимптомних пацієнтів з COVID-19 до 5 днів із дати появи перших симптомів або з дати взяття матеріалу на дослідження. Це дозволяє зменшити термін перебування під медичним наглядом пацієнтів, які мають легкий перебіг хвороби. Лікування COVID-19 у шпиталі спершу є симптоматичним, тобто спрямованим на зменшення дискомфорту від гарячки, кашлю, болю в тілі чи задишки.